13. październik 2014
OZZY OSBOURNE UHONOROWANY PRZEZ MTV NAGRODĄ “GLOBAL ICON”!

OZZY OSBOURNE UHONOROWANY PRZEZ MTV NAGRODĄ “GLOBAL ICON”!

Człowiek legenda, brytyjski wokalista, wieloletni członek heavymetalowego zespołu Black Sabbath, Ozzy Osbourne zostanie uhonorowany nagrodą „Global Icon” podczas gali MTV Europe Music Awards 2014, która odbędzie się 9 listopada w Glasgow!

Artysta należy do słynnej Rock & Roll Hall of Fame, trzykrotnie zwyciężał Grammy Awards, sprzedał na świecie ponad 120 milionów płyt! Już od ponad czterech dekad możemy śledzić jego karierę. Muzykę którą stworzył, solo oraz z zespołem Black Sabbath, ciągle możemy usłyszeć w radiu, telewizji, serialach czy filmach, ale co najważniejsze podczas koncertów. Reality show „Rodzina Osbourne’ów”, wyprodukowane przez MTV, biło przez kilka lat wszelkie rekordy popularności, a wokalista stał się jeszcze popularniejszy. Ozzy Osbourne poinformował fanów o tym wyjątkowym wydarzeniu na Facebook’u.
- Przez ostatnie cztery dekady Ozzy Osbourne miał ogromny wpływ na muzykę, popkulturę i swoich fanów, których cały czas przybywa. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w tym roku to właśnie on dostanie Global Icon – powiedział Bruce Gillmer, Executive Vice President of Talent and Music Programming / Events w Viacom International Media Networks.
„Global Icon” wręczana jest od 2010 roku. Do tej pory dostali ją: Eminem (2013), Whitney Houston (2012), Queen (2011) oraz Bon Jovi (2010).
Tegoroczną galę MTV EMA, która odbędzie się w SSE Hydro w Glasgow, poprowadzi Nicki Minaj, która również na niej wystąpi. Dodatkowo na scenie pojawią się Ariana Grande i Ed Sheeran. Fani wciąż mogą głosować na swoich faworytów na stronie www.mtvema.com. Głosowanie potrwa do 8 listopada, do godz. 12:00.
Gala MTV EMA, co roku skupia gwiazdy z różnych krajów, reprezentujące różne gatunki muzyczne oraz fanów muzyki z całego świata na jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu, dostarczając niezapomnianych wrażeń i emocji!
Transmisja z wręczenia nagród MTV EMA 2014 na żywo, prosto z Glasgow w niedzielę, 9 listopada o godzinie 21: 00, tylko na kanale MTV.